ADV
Wiadomości
Trending

Tradycyjnie samochód został uwięziony na przejeździe kolejowym w Sterkowcu / 2 września 2020 r.

Jak co tydzień informujemy o kolejnym samochodzie uwięzionym na przejeździe kolejowym w Sterkowcu. Do kolejnego zdarzenia doszło we wtorek 2 września 2020 r. około godziny 15.00. Po raz kolejny kierowca, który znalazł prawo jazdy w paczce chipsów wjechał pod  zamykające się rogatki…

Słowo „kolejny raz” jest tutaj kluczowe – ponieważ schemat zdarzenia praktycznie zawsze jest ten sam. Osoba kierująca samochodem osobowym wjechała  na przejazd kolejowy od strony ulicy Mostowej – pomimo sygnałów świetlnych i zamykających się rogatek. I znów osobie kierującej sprzyjało szczęście – udało się podjechać bardzo blisko rogatek i ustawić tak aby nie uderzył w niego nadjeżdżający od Krakowa pociąg.

Otwartym pozostaje pytanie jak długo szczęście będzie dopisywało takim kierowcom? W paczce chipsów szczęścia nie można znaleźć.

Zdjęcia dokumentujące całe zdarzenie otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę od naszej czytelniczki.

Przejazd kolejowy w Sterkowcu jest ogólnie „bardzo znany” z tego typu zdarzeń, do których dochodzi tam dosyć często. Do podobnych zdarzeń w ostatnich latach doszło kilkadziesiąt razy.

Z tego powodu PKP kilkakrotnie organizowało na przejeździe kolejowym akcje edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości osób korzystających z tego przejazdu. Z jakim skutkiem? Trudno to ocenić, zwłaszcza gdy po raz kolejny możemy oglądać zdjęcia uwięzionego za rogatkami samochodu.

Być może szybciej dotrze do kierowców przekaz video z kamer dozorujacych rogatki na przejeździe kolejowym w Sterkowcu. To materiał udostępniony w lipcu przez PKP.

Video

Od momentu modernizacji linii kolejowej w 2015 roku zapory na przejazdach kolejowych w Sterkowcu i Biadolinach Radłowskich zamontowane są rogatki, które są sterowane automatycznie. Skład pociągu znajdujący się w określonej odległości od przejazdu uruchamia opuszczanie zapór. Niestety dochodzi tam do wielu niebezpiecznych sytuacji ze strony kierowców którzy np. objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają pod opadającymi szlabanami.

Rogatki zamykają się w momencie, gdy pociąg jest najczęściej nie dalej jak około 1 km od przejazdu, a czas do nadjechania pociągu to zaledwie od 1 do 2 minut…

Czerwone światło oznacza bezwzględny zakaz wjazdu. Czerwone światło, które nadawane jest przed przejazdami kolejowo-drogowymi, wyposażonymi w system i urządzenia zabezpieczenia ruchu, ma takie samo znaczenie jak na skrzyżowaniach ulicznych. Dlaczego tak bardzo je lekceważymy?

Ostatnio o takim zdarzeniu informowaliśmy 25 sierpnia 2020 r. w artykule:

Uwięziony samochód osobowy na przejeździe kolejowym w Sterkowcu / 25 sierpnia 2020 r. <==

foto nadesłane – Anna

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button