ADV
Materiały sponsorowaneWiadomości
Trending

Praca – Brzesko. Czego się spodziewać po tutejszych ofertach pracy?

Stopa bezrobocia w Brzesku we wrześniu 2022 roku wyniosła 5,9%, co stanowi wynik tylko nieco wyższy od ogólnopolskiej średniej. W teorii mogłoby to więc oznaczać, że sytuacja w regionie jest stabilna i bez względu na to jakiej pracy szukasz, Brzesko będzie w stanie zapewnić Ci etat na wymarzonym stanowisku. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że w niektórych sektorach odnotowywane deficyty są większe niż w innych, a co za tym idzie, łatwiej w nich będzie o stabilne zatrudnienie – przed rozpoczęciem poszukiwań warto dokładnie przeanalizować lokalny rynek pracy, by wybrać potencjalnie najkorzystniejszą drogę dla rozwoju swojej kariery. Czym kierują się przedsiębiorcy przy pozyskiwaniu kluczowych pracowników? Na jakie zarobki można liczyć w Brzesku i jakie warunki oferują pracodawcy? Jakie oferty pojawiają się ostatnio najczęściej i gdzie najłatwiej je znaleźć? Czy praca zdalna w Brzesku jest łatwo dostępna? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Analiza rynku pracy w Brzesku – gdzie brakuje pracowników?

Zawody deficytowe w Brzesku zasadniczo nie różnią się zbytnio od tego, co możemy uświadczyć w innych częściach kraju – struktura zatrudnienia jest podobna. Wśród dominujących branż wyróżnia się transport (łączony z logistyką i spedycją) i budownictwo, które niemal zawsze osiągają najwyższe pozycje w tego rodzaju rankingach. Nie bez znaczenia jest też sektor handlowo-usługowy i gastronomia, gdzie kasjer-sprzedawca, pracownik sklepu, pracownik fast-food, kucharz, kelner czy barman, bez problemu znajdą dla siebie miejsce.

Znaczące deficyty odnotowuje się również w tych branżach, w których idealny kandydat będzie musiał dysponować wykształceniem wyższym, a więc branża IT, sektor finansowy, czy branża medyczna. Przykładem najczęstszych ofert pracy w tym zakresie może być programista, analityk IT, księgowy czy farmaceuta.

Najnowsze oferty pracy w Brzesku

Fakt występowania wyżej wzmiankowanych zawodów deficytowych, nie zawsze musi iść w parze z aktualnymi tendencjami na rynku pracy, które mogą zmieniać się niezwykle dynamicznie, nawet z dnia na dzień – choć zazwyczaj pokrywają się ze sobą. Wśród ofert aktualnie zauważalnych na internetowych portalach, bardzo często pojawia się magazynier, często łączony ze specjalistą ds. logistyki. W zakres jego obowiązków wchodzi przede wszystkim nadzorowanie przebiegu procesów rozładunków i dbanie o porządek na powierzonym obszarze magazynów. Zadania te wymagają zarówno sprawności fizycznej, jak i zdolności do pracy pod presją czasu i umiejętności logicznego myślenia.

W dużo szerszy zakres wymagań będą mogli wczytać się ci kandydaci, którzy poszukują zatrudnienia w aptece jako farmaceuta. Choć technik farmacji bez trudu znajdzie ofertę odpowiednią dla siebie, to preferowani przez przedsiębiorców są pracownicy posiadający dyplom studiów wyższych – wyłącznie oni są obligowani do przeprowadzania najbardziej zaawansowanych technologicznie procesów w laboratorium.

Głównym zadaniem pracownika apteki jest szeroko pojęta obsługa pacjentów, a więc dbałość o prawidłowe przyjmowanie i realizowanie recept, monitorowanie stanów magazynowych na magazynie aptecznym i zamawianie towaru w razie potrzeby, oraz zwyczajne doradztwo produktowe, którego celem nie jest wyłącznie profesjonalna obsługa klientów, ale w wielu przypadkach również dbałość o to, by realizować wyznaczone cele sprzedażowe. W zakres obowiązków farmaceuty wchodzi również wykonywanie leków recepturowych i dbanie o właściwe standardy ekspozycji produktu, a jeżeli mamy do czynienia ze stanowiskiem kierowniczym, to pracownik będzie musiał jeszcze efektywnie zarządzać funkcjonowaniem sklepu.

Do pojawiających się często anonsów zaliczony może zostać również doradca klienta, co dotyczy przede wszystkim branży OZE. W zakres obowiązków osoby zatrudnionej wchodzić będzie przede wszystkim realizacja założonych planów sprzedażowych, budowanie świadomości dotyczącej OZE, oferowanie usług pracodawcy klientom, a także utrzymywanie dobrych relacji ze stałymi klientami i dbanie o pozyskiwanie nowych.

Gdzie najłatwiej znaleźć zatrudnienie w Brzesku?

Warto wyróżnić przede wszystkim cztery metody, dzięki którym zdobycie zatrudnienia będzie stosunkowo proste, choć nie da się ukryć, że wyłącznie jeden ze sposobów może pozytywnie zaskoczyć Cię swoją efektywnością. Chodzi oczywiście o internet, gdzie dzięki asyście rozmaitych portali internetowych, pracodawcy mogą przyspieszyć rekrutację nawet o kilka tygodni, a kandydaci do woli mogą przebierać w dziesiątkach ofert dopasowanych do ich indywidualnych wymagań. Sprawdź, jaka czeka na Ciebie praca w Brzesku na Gowork, a być może już jutro otrzymasz telefon z zaproszeniem na rozmowę o pracę!

W niektórych przypadkach warto skorzystać z pomocy agencji zatrudnienia, której powinnością jest udostępnianie pracowników podmiotom zewnętrznym. Niemniej, tego rodzaju rozwiązania każdorazowo powinny być traktowane jako tymczasowe, gdzie umowa o pracę raczej będzie niedostępna, a zastąpi ją umowa zlecenie.

Godną rozważenia opcją jest osobiste udanie się do wymarzonego zakładu pracy i złożenie swojego CV na biurku przedsiębiorcy. Z tej możliwości korzystają przede wszystkim uczniowie i studenci, poszukujący na rynku stażu zawodowego lub praktyk, choć nie powinno się jej ograniczać wyłącznie do takich celów. Jeżeli podczas takiego spontanicznego spotkania wypadniesz odpowiednio dobrze, to będziesz mógł liczyć na zgodne ze swoimi wyobrażeniami potraktowanie przez pracodawcę.

Ostatnią z metod jest powiatowy urząd pracy i przyjrzenie się z bliska oferowanym przezeń ogłoszeniom. Wbrew obiegowej opinii, na atrakcyjne oferty mogą tutaj liczyć nie tylko pracownicy fizyczni, nie posiadający doświadczenia czy kwalifikacji, ale również wysokiej klasy specjaliści, legitymujący się wyższym wykształceniem.

Praca – Brzesko. Czego najczęściej wymagają pracodawcy?

Realizowanie celów biznesowych zgodnie z powziętą przez przedsiębiorcę strategią, jest chyba jednym z najczęściej powtarzanych wymogów – nie kryje się pod nim jednak nic poza prośbą o sumienne i efektywne wykonywanie swoich obowiązków.

Tak naprawdę niezmiernie trudno jest przewidzieć wymagania pracodawców, bo zasadniczo nie istnieją żadne uniwersalne potrzeby – wszystko uzależnione jest od branży, w której przyjdzie Ci objąć stanowisko. Nieważne jednak, czy Twoim głównym atutem będzie znajomość języka angielskiego, obsługa komputera, dobra sprawność fizyczna, doświadczenie czy wykształcenie – trzeba Ci bowiem wiedzieć, że jednym z ważniejszych kryteriów w dzisiejszych czasach są kompetencje miękkie.

Kompetencje miękkie to nic innego jak wartościowe dla rynku pracy cechy charakteru, takie jak odporność na stres, komunikatywność, spostrzegawczość, zdolność do logicznego myślenia czy umiejętność pracy pod presją czasu. Warto zadbać o to, by nasze CV zawierało jak najwięcej tego rodzaju cech – znacząco może to zwiększyć nasze szanse na zdobycie zatrudnienia.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button