ADV
blank
SportWiadomości
Trending

Edukowali kierowców na przejeździe kolejowym w Sterkowcu / zdjęcia

2 oraz 30 sierpnia 2024 r. na przejeździe kolejowym w Sterkowcu kolejarze i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przypominali o bezpiecznym przekraczaniu torów. Ulotki i materiały edukacyjne, wręczane kierowcom na przejazdach, były dodatkowym wsparciem podczas wakacyjnych powrotów.

Przejazd kolejowy w Sterkowcu należy do najniebezpiecznych w regionie. Przyczyną problemów nie jest jednak stan zmodernizowanego w 2015 r. przejazdu, a raczej ignorowanie przez kierowców sygnalizacji świetlnej. W sierpniu kilkukrotnie doszło do incydentów na przejeździe w Sterkowcu – m.in. 7 sierpnia, 20 sierpnia 27 sierpnia – a to tylko zdarzenia odnotowane przez naszych czytelników…

Kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd” to sposób na to, by powiedzieć „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych.

Kolejna akcja informacyjno-edukacyjna w ramach „Bezpiecznego Przejazdu” w Sterkowcu odbędzie się w piątek 18 października 2024 r..

Zdjęcia nie oddają tego co potrafią zrobić kierowcy na przejeździe kolejowym w Sterkowcu…

Dlatego warto zobaczyć materiały wideo udostępnione przez PKP. Włos się jeży na głowie!

Przejazd kolejowy w Sterkowcu „słynie” z tego typu zdarzeń z udziałem kierowców nieznających przepisów ruchu drogowego.

Co roku na przejeździe kolejowym w Sterkowcu dochodzi od kilku do kilkunastu zdarzeń gdy kierowcy ignorują sygnalizację i wjeżdżają na torowisko w momencie gdy procedura zamknięcia szlabanów była już rozpoczęta. Pojazd najczęściej utykają pomiędzy zamkniętymi rogatkami. Czasami kierowcy zdecydują  się na wyłamanie rogatek.

Za tego typu zachowanie grozi wysoka kara finansowa. Za „naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych, lub za inne urządzenie nadające te sygnały” grozi mandat w wysokości 2000 złotych. Jeśli w ciągu dwóch lat dojdzie drugi raz do tego samego wykroczenia, kierowca zapłaci podwójną karę, czyli 4000 zł.

„Bezpieczny Przejazd” – idea kampanii społecznej

Pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku to najwięksi zabójcy na torach. Tarczą, chroniącą kierowców przed nieszczęściem, jest wiedza na temat przepisów i odpowiedzialność za siebie oraz inne osoby. Poprzez szeroko zakrojone działania od lat edukujemy uczestników ruchu drogowego i walczymy o to, co najcenniejsze: ludzkie zdrowie i życie.

Wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych stanowią mniej niż jeden procent wszystkich wypadków komunikacyjnych. To nie zwalnia nas ze starań ograniczenia ich do zera. Za każdym z nich stoi ludzka tragedia. Dla nas stłuczka, kolizja czy potrącenie to nie jest kolejna cyfra do statystyk tylko człowiek, którego spotkało nieszczęście. Każde tego typu zdarzenie przynosi straty materialne i zaangażowanie służb ratunkowych. W ostatnich latach rocznie dochodzi do ok. 200 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. To wciąż o wiele za dużo. Dlatego tak ważne jest ciągłe edukowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

foto: zdjęcia PKP PLK

IB / PKP PLK

GALERIA ZDJĘĆ

blank

Podobne artykuły

Back to top button