Otwarto nową drogę do strefy przemysłowej w Woli Dębińskiej / zdjęcia i video
Dzięki dotacji otrzymanej w 2023 roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina Dębno zakończyła realizację zadania: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wola Dębińska”. Odcinek, który został przebudowany to tzw. droga przemysłowa. Inwestycja ma szczególne znaczenie dla okolicznych firm, ponieważ usprawnia komunikację pomiędzy odcinkiem drogi krajowej nr 94, a drogą dojazdową.
– Ta droga stanowi dla mnie bardzo wiele. Jest bardzo ważna zarówno dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Ta droga była długo oczekiwana.
Chciałbym podziękować pani poseł Józefie Szczurek Żelazko oraz panu ministrowi Andrzejowi Adamczykowi, za to że uwierzyli, że taka droga jest potrzebna na terenie Gminy Debno i przeszło 3 miliony złotych udało się pozyskać na jej wybudowanie.
Dzisiaj wieńczymy to dzieło – podkreślił w swoim wystąpieniu Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno.
Uroczyste otwarcie nowej drogi odbyło się w poniedziałek 3 lutego 2025 r. w obecności parlamentarzystów, władz samorządowych oraz przedsiębiorców.
– Chciałbym Państwu podziękować, za to że mieliście odwagę podjąć to wyzwanie.
Dziękuję pracownikom, szczególnie tym którzy tą drogę wybudowali. Z politykami jest tak, że na koniec przychodzą i mówią wybudowaliśmy drogę. Nie. To wybudowali ludzie, którzy tutaj na co dzień zostawili część swojego życia, którzy posiadają i posiadali umiejętności, a inwestor był zdeterminowany żeby to zrobić i słowa dotrzymać.
Najważniejsza jest wiarygodność – mówił Andrzej Adamczyk, minister w latach 2018–2023 minister infrastruktury.
Nową inwestycję doceniają lokalni przedsiębiorcy.
– Dzięki tej drodze robi się biznes. Tutaj nie było nic, a my byliśmy jednymi z pierwszych. Popatrzmy na to ile powstało tutaj hal i budynków. Z tego są podatki. Chcemy by te podatki zostały wykorzystane w dobry sposób. – mówił po uroczystości jeden z przedsiębiorców działających w strefie przemysłowej w Woli Dębińskiej.
Droga w dynamicznie rozwijającej się strefie przemysłowej w Woli Dębińskiej stanowi ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczynia się do poprawy otoczenia sprzyjającego działaniu lokalnych przedsiębiorców.
– Ta droga dotyczy dojazdu do małej strefy gospodarczej. Tutaj działa kilka firm, które zatrudniają m.in. mieszkańców Gminy Dębno. To tutaj jak wspomniał jeden z przedsiębiorców płacą oni podatki i daniny lokalne. To stwarza możliwości rozwoju.
Wójt myśli nie tylko o modernizacji dróg dojazdowych do domów, ale myśli również o drogach, które stanowią ułatwienie dla przedsiębiorców. I ta droga taką funkcję pełni – podkreślała Józefa Szczurek Żelazko poseł na Sejm RP.
Jaki był zakres zadania?
– przebudowę drogi o długości prawie 500 m i szerokości 5 m,
– podbudowę z kruszywa, kanalizację deszczową, nawierzchnię z betonu asfaltowego,
– oznakowanie poziome i pionowe,
– przebudowę zjazdu z drogi krajowej nr 94.
Budowę drogi realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle.
—
Gmina Dębno / IB
Fot. Maciej Mazur
Montaż Kinga Mazur
Video
Galeria zdjęć – widok z drona
Galeria zdjęć – otwarcie