ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Renowacja cmentarza wojennego nr 285 w Wojniczu – dbałość o pamięć historyczną / zdjęcia

Gmina Wojnicz otrzymała dotację celową na realizację remontu cmentarza wojennego z I wojny światowej nr 285 w Wojniczu. Wsparcie finansowe w wysokości 20 000 zł pochodziło z budżetu Wojewody Małopolskiego i miało na celu zachowanie oraz konserwację tego ważnego miejsca pamięci.

W ramach inwestycji, której całkowity koszt wynosi blisko 25 tys. zł, przeprowadzone zostały prace konserwatorskie. Zakres działań obejmował oczyszczenie i konserwację postumentu pomnika betonowego oraz odnowienie krzyża centralnego. Prace te miały na celu poprawę estetyki cmentarza oraz zabezpieczenie jego elementów na kolejne lata.

Cmentarz wojenny nr 285 w Wojniczu jest jednym z licznych miejsc pamięci, które upamiętniają żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej.

– Dbałość o historyczne miejsca spoczynku żołnierzy to nie tylko obowiązek, ale także wyraz szacunku wobec przeszłości. Dzięki remontowi mieszkańcy oraz odwiedzający będą mogli godnie uczcić pamięć poległych, a cmentarz zyska nowy, estetyczny wygląd. – podkreślił burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk.

wojnicz.pl

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button