ADV
blank
WiadomościWideo
Trending

Co się stało z Grażyną Kuliszewską z Borzęcina? Historia tragicznej śmierci na kanale Kryminalny Patrol

We wtorek 12 lipca 2022 r. na youtubowym kanale Kryminalny Patrol pojawił się materiał związany z jedną z najgłośniejszych historii kryminalnych naszego regionu — zabójstwem Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina. Historię opowiedział Dariusz Nowak były rzecznik prasowy policji.

Przypomnijmy – 8 stycznia 2019 r. lokalne media poruszyła sprawa zaginionej Grażyny Kuliszewskiej. 34-letnia kobieta pochodząca z Borzęcina zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 r. Przez kilka kolejnych tygodni sprawa zaginięcia Grażyny Kuliszewskiej elektryzowała nie tylko region, ale i całą Polskę.

Ostatecznie ciało zaginionej kobiety odnaleźli policjanci, którzy w czwartek 28 lutego 2019 r. przeszukiwali koryto rzeki Uszwicy w miejscowości Bielcza. W poniedziałek 4 marca 2019 r. w Krakowie odbyło się okazanie zwłok znalezionych w Bielczy. Najbliższa rodzina rozpoznała zaginioną kobietę. Pogrzeb tragicznie zmarłej kobiety odbył się 9 marca 2019 r. w Borzęcinie. 12 maja 2022 r. Czesław K. mąż kobiety, podejrzewany o jej zabójstwo został przetransportowany drogą lotniczą z Londynu do Polski przez policjantów z Wydziału Konwojowego Komedy Stołecznej Policji i osadzony w warszawskim areszcie. Następnie policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie przejęli aresztanta i doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie 18 maja 2002 ogłoszone zostały mu zarzuty.

O kanale Kryminalny Patrol <==

Dariusz Nowak to funkcjonariusz policji i były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. W latach 90. XX wieku był rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji, m.in. za czasów urzędowania Marka Papały, a następnie przez 17 lat – do jesieni 2013 – piastował stanowisko rzecznika prasowego Małopolskiej Komendy Policji.

We wrześniu 2021 roku założył, wspólnie z dziennikarzem i reżyserem Mateuszem Kudłą, kanał YouTube pt. Kryminalny Patrol, na którym co tydzień prezentuje najciekawsze sprawy kryminalne prowadzone przez polskich i zagranicznych śledczych. Kanał zdobył do tej pory 36 tys. subskrybentów, osiągając oglądalność na poziomie ponad 4 milionów wyświetleń.

Mateusz Kudła jest znany w Brzesku. W 2019 roku zrealizował film dokumentalny na podstawie wspomnień Dova Landau, byłego żydowskiego mieszkańca Brzeska byłego więźnia niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau i Buchenwald. Premiera obrazu wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Pamięć i Dialog. Wspólna Historia odbyła się w 77. rocznicę likwidacji brzeskiego getta. W maju 2020 roku wspólnie z Mateuszem Kudłą utworzył kanał YouTube pt. History Hiking, na którym co tydzień prezentuje materiały o tematyce historycznej oraz urban exploration. Na kanale History Hiking wielokrotnie pojawiają się ciekawostki historyczne z terenu Powiatu Brzeskiego.

Kanał Kryminalny Patrol

Prowadzący: Dariusz Nowak
Reżyseria: Mateusz Kudła
Zdjęcia: Łukasz Herod

Całą historię opisaliśmy m.in. w materiale:

Ekstradycja Czesława K. Podejrzany o zabicie Grażyny Kuliszewskiej już jest w Polsce <==

video i foto: Kryminalny Patrol
IB / Kryminalny Patrol / wikipedia / Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button