ADV
EdukacjaPowiat TarnowskiWiadomości
Trending

III Targi Innowacje Tarnowskie ITar 2024

Prezentacje, wykłady, pokazy oraz to, co stanowi sedno targów – nawiązywanie kontaktów pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego oraz biznesu i gospodarki. Tak w skrócie prezentuje się program Targów Innowacje Tarnowskie ITar 2024. Trzecia edycja imprezy odbędzie się już w czwartek, 24 października na terenie kampusu Akademii Tarnowskiej.

Impreza rozpocznie się o godz. 9 w holu Budynku E, gdzie zlokalizowane będą stoiska targowe. – Głównym celem Targów jest spajanie sfery naukowej z podmiotami gospodarczymi oraz nawiązywanie nowych możliwości współpracy. Dlatego w trakcie imprezy zaplanowano wiele możliwości zaprezentowania swoich produktów oraz wynalazków przez firmy oraz naukowców i studentów – wyjaśnia dr inż. Michał Kisilewicz, szef Centrum Transferu Technologii AT.

Pierwsze edycje ITaru pokazały niezbicie, że szukanie możliwości nawiązywania kontaktów, dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami pomiędzy światem nauki i światem biznesu przynosi wiele korzyści wszystkim zainteresowanym. Nasza impreza jest ciągle w fazie rozwoju ale patrząc na listę zgłoszeń jestem pewny, że warto nas odwiedzić 24 października – zaprasza dr hab. Rafał Kurczab, Prorektor Akademii Tarnowskiej ds. Nauki i rozwoju.

Wśród już zgłoszonych wystawców są m.in.:

  • Firma Maluka, która jest częścią grupy ITEM SERVICE. Zajmuje się produkcją automatycznych urządzeń pakujących, zrobotyzowanych gniazd paletyzacji, budową maszyn specjalnych na zamówienie klienta oraz dostawą podzespołów,
  • Firma Steinhof, która jest jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie oraz jednym z największych producentów klocków hamulcowych w Polsce,
  • Właściciel aplikacji BUY ME, która została stworzona do tworzenia list zakupów z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych,
  • Serwis Techniczny MIS Polska, który zajmuje się utrzymaniem ruchu maszyn i urządzeń prowadzonym zgodnie z awaryjną, prewencyjną i predykcyjną metodyką serwisu wykonywanym w obszarze systemów napędu i sterowania hydraulicznego, układów smarowania i instalacji technologicznych w organizacji wymaganej przez Klienta wraz z dostawą części zamiennych, mediów roboczych i materiałów eksploatacyjnych.
  • EnSafe Sp. z o.o. – profesjonalni strażacy, praktycy, a przede wszystkim pasjonaci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zapewnienia bezpiecznej ewakuacji z budynków. Rozległa wiedza i bogate doświadczenie praktyczne umożliwiają tworzenie nowych rozwiązań, w tym krzeseł, materacy i mat ewakuacyjnych, które są idealnym rozwiązaniem do ewakuacji osób o szczególnych potrzebach z budynków.
  • Elektronika S.A. Technika chłodnicza Klimatyzacja – to jedna z większych w kraju i wciąż intensywnie rozwijająca się hurtownia urządzeń i akcesoriów stosowanych w branżach chłodnictwa, klimatyzacji, wody lodowej i pomp ciepła. Spółka dystrybuuje urządzenia wytwarzane przez największych światowych producentów jak: Danfoss, Copeland, Frascold, Cubigel, Alfa Laval, Thermofin, Rhoss, czy Mitsubishi Heavy Industries. Elektronika S.A. prowadzi inwestycje HVACR.
  • Fundacja Edumocni założona przez fascynata rozwoju osobistego wychodzi z inicjatywą skierowaną do wszystkich osób, które chcą realnie wpływać na swój rozwój osobisty i zawodowy. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i firm zaangażowanych w rozwój swoich pracowników.
  • Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. prowadzą działalność przemysłową nieprzerwanie od 1917 r., co czyni firmę jednym z najstarszych przedsiębiorstw w Tarnowie. Spółka produkuje uzbrojenie i sprzęt wojskowy począwszy od lat 50-tych. Sukcesywnie rozwijane kompetencje przedsiębiorstwa pozwalają obecnie na realizację urządzeń w dziedzinie konstrukcji mechanicznych, elektrycznych, elektronicznych, systemów komputerowych włącznie z oprogramowaniem.
  • Firma Reakcja jest producentem innowacyjnych zapór przeciwpowodziowych. Szybko rozstawiane zapory przeciwpowodziowe służą jako zapory mobilne do zabezpieczenia obszarów zalewowych, ochrony bądź tworzenia dróg krytycznych i podwyższania korony wałów.
Pierwsza edycja Targów Itar w Akademii Tarnowskiej

Dla wystawców dostępna będzie przestrzeń wystawiennicza oraz przestrzeń obejmująca możliwe pokazy dynamiczne. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone specjalnymi statuetkami.

Wynalazki i innowacje będą oceniane w następujących kategoriach:

  • zdrowie, medycyna, rehabilitacja
  • innowacje społeczne
  • eko i bio-ekologia, biotechnologia
  • technika
  • IT
  • dizajn

SKRÓCONY PROGRAM TARGÓW

  • 9-9.30 – uroczyste otwarcie
  • 9.30 -14.30 – prezentacja wynalazków na stanowiskach
  • 10-14 – sesje prelekcji
  • 14.30-15 – prezentacja projektów opracowanych w ramach projektu Akademii Innowacji IPH
  • 15-15.30 – zakończenie

Organizatorami Targów są Akademia Tarnowska oraz Centrum Transferu Technologii AT. Więcej informacji można znaleźć na stronie itar.atar.edu. Wszelkie pytania można kierować również drogą mejlową na adres itar@atar.edu.pl, lub telefonicznie: 14 6 316 592.

blank

Podobne artykuły

Back to top button