W sobotę 11 lutego 2023 r. w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu miała miejsce premiera spektaklu „Dyplom ze snów”. To spektakl dyplomowy studentów IV r. Wydziału Lalkarskiego. W scenie występuje m.in. pochodząca z Brzeska Katarzyna Gawneda.
– Od soboty oficjalnie jestem dyplomowaną aktorką i oczywiście jako rodowita brzeszczanka serdecznie zapraszam wszystkich brzeszczan na „Dyplom ze snów” – zachęca Katarzyna Gawneda.
Spektakl „Dyplom ze snów” będzie jeszcze grany od 14 do 17 lutego 2023 r. na scenie Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Bilety na spektakl można jeszcze zakupić przez internet <==.
Katarzyna Gawenda pochodzi z Brzeska. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku. Jej pasją jest teatr i muzyka, które uwielbia ze sobą łączyć. Uczestniczyła m.in. w 10 edycji programu Mam Talent, jest finalistką i laureatką wielu konkursów wokalnych i recytatorskich. Kasia rozwijała swoje zainteresowania m.in. w Grupie Teatralnej działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, a także na zajęciach wokalnych organizowanych przez MOK w Brzesku.
– Cztery lata minęły bardzo szybko. W międzyczasie dojrzałam i bardzo się zmieniłam. I to dosłownie w międzyczasie bo właśnie ten czas pomiędzy ukształtował mnie najbardziej.
Jutro gram premierę swojego spektaklu dyplomowego i bez względu na to jak mi pójdzie jestem z siebie dumna, że doszłam do tego miejsca. Jestem wdzięczna moim cudownym przyjaciołom, rodzinie i Bogu za ogrom wsparcia, który jest moim fundamentem, takim zaczepieniem w świecie nieoczywistej, niewymiernej i niedookreślonej sztuki.
Codziennie przekonuję się, że teatr jest żywy i tak w teatrze, jak w życiu nic dwa razy się nie zdarza – napisała na swoim profilu Katarzyna Gawneda na kilka dni przed premierą spektaklu.
O spektaklu
Na sympozjum dotyczącym snu spotykają się postaci zawodowo związane z badaniem snu, a także osoby, dla których sen jest pasją. Eksperci i ekspertki mają przedstawić swoje narzędzia pracy ze snem, na przykładach wybranych snów. Analizując sny, zmieniają zastaną rzeczywistość, otwierając coraz bardziej abstrakcyjne światy. Elementy ze snów, jak wirusy wdzierają się w przestrzeń konferencji, a wraz z nimi na scenę wchodzą osoby, które podważają wiedzę ekspercką. Co wyniknie ze spotkania tak różnych interpretacji fantazji sennych? Kto jest kim w czyim śnie i dlaczego śni się ciągle ten jeden sen? Transowy świat wyłaniających się obrazów, wciąga, sprawiając, że nie do końca wiadomo co jest prawdziwe, a co stanowi jedynie treść marzenia sennego.
Tekst, dramaturgia: Zuzanna Bojda;
Reżyseria: Lena Frankiewicz;
Reżyseria form i lalek: Tomasz Maśląkowski;
Występują: Aleksandra Brożyna, Katarzyna Gawenda, Nina Janiak, Katarzyna Lewandowska, Kornelia Niziołek, Ewa Sadowska, Arkadiusz Jaskot (III rok WL), Kacper Lorens, Michał Remiszewski
Scenografia, kostiumy, video, graficzna obróbka zdjęć: Michał Dracz; Muzyka: Jacek Sotomski; Reżyseria świateł: Alicja Pietrucka;
Video z udziałem obsady: Mateusz Zieliński; Konsultacja choreograficzna: Zbigniew „ZIBI” Karbowski; Asystenci reżyserki: Bartłomiej Kalinowski, Kornelia Niziołek;
Zdjęcie do plakatu: Filip Wierzbicki; Zdjęcia do programu: Dariusz Kozłowski
—
ast.wroc.pl
Plakat
—
IB