Koncert pt. „Jazzowo, autorsko, literacko czyli ’Jesień, ach, to Ty’” w Dworze w Dołędze / 14 października 2023 r.
W sobotę 14 października 2023 r. o godzinie 18.00 w Muzeum Dwór w Dołędze odbędzie się koncert pt. „Jazzowo, autorsko, literacko czyli ’Jesień, ach, to Ty’”. Wystąpią Aleksandra Bogucka oraz Dariusz Dobroszczyk. Wydarzenie odbywa się w cyklu Muzyka w szlacheckim dworze.
Aleksandra Bogucka – wokalistka, autorka muzyki, laureatka licznych festiwali o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Współpracuje z wieloma cenionymi artystami, udziela się zarówno na scenach muzycznych jak i na deskach teatru. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem, pisząc własne melodie do słów uznanych poetów i tekściarzy. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie wiolonczeli, wydziału Wokalno-Estradowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Z wykształcenia także psycholog. W latach 2009- 2013 członkini zespołu wokalnego Jazz City Choir, wraz z którym zdobyła Nagrodę Specjalną w kategorii „Indywidualność Jazzowa” na 47. Festiwalu „Jazz Nad Odrą”. Solistycznie nagradzana m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im. Edith Piaf, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy, Ogólnopolskim Festiwalu Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German, Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, Międzynarodowym Festiwalu im. W. Wysockiego „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”, oraz na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, podczas którego została zaproszona do występu na 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 2016-2018 współpracowała z Teatrem Scena w Warszawie w obsadzie spektaklu „Leśmian” (reż. M. Kaczmarska). Współpracowała z wieloma artystami, m.in. z: Andrzejem Zaryckim, Czesławem Mozilem, Mietkiem Szcześniakiem, Anną Gadt, Grzegorzem Karnasem, Michałem Rudasiem, Basią Stępniak-Wilk. Pracę sceniczną łączy z działalnością edukacyjną – posiada 10-letnie doświadczenie pedagogiczne w zakresie emisji głosu oraz śpiewu.
Dariusz Dobroszczyk – pianista, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Specjalnej na Bielskiej Zadymce Jazzowej, pierwszego miejsca w konkursie na jazzowy debiut fonograficzny (płyta „Simple Delights” zawierająca autorskie kompozycje), Grand Prix Festiwalu Jazz Juniors. Obecnie pracuje nad drugą płytą oraz realizuje się pedagogicznie.
Współorganizatorem wydarzenia jest Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.
—
Muzeum Okregowe w Tarnowie