ADV
Materiały sponsorowaneWiadomości

Olej jojoba – właściwości i zastosowanie na twarz, włosy i ciało

Gdybyśmy chcieli wskazać ten olej roślinny, który charakteryzuje się najbardziej uniwersalnym zastosowaniem, z pewnością byłby to olej jojoba. Jego popularność utrzymuje się na wysokim poziomie już od wielu lat, nie może być jednak inaczej, skoro znany jest z tego, że dobrze się wchłania. W związku z tym jest wysoko ceniony zarówno przez właścicielki cery suchej, jak i tłustej. Olejek ten można stosować nawet w przypadku niemowląt i małych dzieci, a choć kojarzy się przede wszystkim ze środkiem wykorzystywanym do pielęgnowania skóry, okazuje się, że może być cennym wsparciem dla osób chcących lepiej zadbać o stan swoich włosów.

Olej jojoba – podstawowe informacje

Olej jojoba narodził się w Ameryce Środkowej, gdzie rośnie wiecznie zielony krzew znany jako Simmondsia Chinensis. Jego znakiem rozpoznawczym jest jasnożółty kolor, olej wysokiej jakości jest przy tym łatwy do rozpoznania również dlatego, że jego zapach jest stosunkowo słabo wyczuwalny. Tym, co różni olej jojoba od innych rozwiązań tego typu jest jego budowa chemiczna. Ta sprawia, że jest on bardziej zbliżony do płynnych wosków niż do typowych olejów roślinnych. Analiza chemiczna zwraca zresztą naszą uwagę na jeszcze jedną cechę oleju jojoba. Okazuje się, że olej jojoba ma skład zbliżony do tego, jaki posiada ludzkie sebum.

Właściwości oleju jojoba

Nie tylko oryginalny skład przyczynia się do tego, że olej jojoba cieszy się dużym zainteresowaniem. Osoby, które sięgają po niego zwracają uwagę także na jego uniwersalne zastosowanie. Olej nie tylko bardzo dobrze się wchłania przenikając do głębszych warstw skóry, ale również nie pozostawia tłustej powłoki. Zastanawiając się nad jego przetestowaniem nie trzeba obawiać się również tego, że będzie zatykać pory skóry. Jest doskonałą opcją zarówno podczas pielęgnacji cery suchej, jak i tłustej. Jego właściwości pielęgnacyjne przyczyniają się zresztą do tego, że często określany jest mianem płynnego złota. O jego zastosowaniu można dowiedzieć się więcej z artykułu https://triny.pl/blog/olejek-jojoba/ omawiającego zarówno najpopularniejsze sposoby jego wykorzystywania, jak i te z nich, które nie są aż tak oczywiste.

Olej jojoba – kiedy może pomóc?

Olej jojoba może być wykorzystywany na wiele sposobów. Najczęściej stosuje się go do nawilżania skóry. Może pełnić funkcję serum, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać go zamiast kremu zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zregenerować skórę w nocy. Olej jojoba oczyszcza twarz, wiele osób testuje go jednak podczas masażu całego ciała przekonując o niezrównanych właściwościach tego kosmetyku. Warto wspomnieć także o tym, że można przygotować z jego udziałem nawilżającą i łagodzącą kąpiel, a nawet stosować go po to, aby wzmacniać paznokcie.

Gdybyśmy jednak mieli wspomnieć o tej właściwości oleju jojoba, która jest ceniona najwyżej, z pewnością musielibyśmy zwrócić uwagę na to, że jest idealnym rozwiązaniem problemów generowanych przez tłustą cerę. Bez względu na to, czy pojawiają się na niej zmarszczki, czy też nadmiernie wydzielające się sebum powoduje ujawnianie się coraz to nowych wyprysków, olej jojoba może przeciwdziałać tym zjawiskom. Nie tylko reguluje ilość wydzielanego sebum, ale również przyspiesza tempo, w jakim dochodzi do regenerowania się komórek. Nic więc dziwnego, że olejek jojoba coraz częściej polecany jest zarówno osobom zmagającym się z trądzikiem, jak i tym, które mają problem z łupieżem.

Olejek jojoba dla pięknych włosów

Olejek jojoba jest chwalony jako środek pozwalający na skuteczną walkę z łupieżem. Wspiera przy tym włosy również na kilku innych płaszczyznach. Zmiękcza je i nawilża, przywraca im elastyczność i sprężystość, jest też nieoceniony wtedy, gdy chcemy chronić końcówki przed rozdwajaniem się. Olej jojoba jest ważnym składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Chcąc cieszyć się typowymi dla niego właściwościami warto jednak zdecydować się również na olejowanie włosów. Może być nakładany na suche włosy. Ma też nieocenione właściwości, gdy nakłada się go na skórę głowy.

IB / artykuł sponsorowany

blank

Podobne artykuły

Back to top button