Śmierć matki i dziecka w Gnojniku. Śledczy: to najpewniej samobójstwo rozszerzone
Sprawę śmierci matki i dziecka w Gnojniku bada prokuratura w Tarnowie. Jak informuje Polsat News najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci kobiety i pięciomiesięcznego chłopca, których ciała odnaleziono we wtorek 19 kwietnia 2022 r. w studni w miejscowości Gnojnik (Powiat Brzeski), było samobójstwo rozszerzone.
– Odnaleziony został też list napisany pismem ręcznym, w którym tłumaczy ona motywy swojego zachowania – informuje Mieczysław Sienicki z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.
W środę w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum w Krakowie odbyła się sekcja zwłok kobiety i dziecka.
Jak wyjaśnił Mieczysław Sienicki po wypompowaniu wody ze zbiornika, w którym znajdowały się ciała, na dnie studni znaleziony został telefon komórkowy kobiety, a także zapiski dotyczące wizyt lekarskich jej dziecka.
– Co istotne, w domu odnaleziony został też list napisany pismem ręcznym, w którym tłumaczy ona motywy swojego zachowania. Z jego treści wynika, że kobieta jest w depresji, gdyż obawia się, iż jej synek może być w przyszłości osobą niepełnosprawną, z czym ona nie może się pogodzić – powiedział prokurator.
Prowadzone czynności na miejscu zdarzenia pozwoliły ustalić, że nie ujawniono żadnych okoliczności, które mogłyby wskazywać, że do śmierci matki i dziecka przyczyniły się inne osoby, osoby trzecie.
rzecznik prokuratury dodał, że z relacji osób bliskich wynika, iż we wtorek w domu rodziny przebywała matka kobiety. W późniejszych godzinach wrócili tam też mąż i brat zmarłej, którzy próbowali skontaktować się z nią telefonicznie. Zaniepokojeni brakiem kontaktu, zaczęli rozglądać się po posesji.
– Zaglądnęli do studni i zobaczyli odzież kobiety; powiadomiono policję. Ustalono, że tam znajdują się zwłoki – wskazał prokurator.
Jak podkreślił Sienicki, „najbardziej prawdopodobną wersją jest samobójstwo rozszerzone – to, że kobieta razem z dzieckiem skoczyła do studni”. Studnia była zamykana.
O znalezieniu zwłok 40-latki i jej dziecka pisaliśmy we wtorek w materiale:
Tragedia w Gnojniku. Nie żyje matka i 5 miesięczny chłopiec <==
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Osoby będące w kryzysie, zmagające się z depresją, z myślami samobójczymi mogą liczyć na pomoc! Poniżej podajemy listę organizacji i instytucji w których dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy są w stanie pomóc w wyjściu z kryzysu lub przekierować do odpowiednich miejsc pomocowych.
Poza konkretną pomocą ważna jest też zwykła, przyjazna rozmowa z kimś zaufanym. Nawet w najgorszym kryzysie nie jesteś sam(a), ta strona jest dla Ciebie.
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.
tel. 800 70 2222
Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym
Czynny 7 dni w tygodniu
24 godziny na dobę
telefon bezpłatny
dostępny czat
kontakt przez e-mail
strona www <==
dyżury specjalistów: Możesz, zadzwonić, pisać przez czat lub napisać e-mail, skorzystać z porad specjalistów: prawnika, psychiatry, pracownika socjalnego, terapeuty uzależnień, asystenta zdrowienia, seksuologa (lista dyżurów na stronie internetowej).
tel. 116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania
dla dzieci i młodzieży
Czynny 7 dni w tygodniu
24 godziny na dobę
telefon bezpłatny
kontakt przez e-mail
strona www <==
Ze strony www można też (po zalogowaniu) wysłać e-mail do specjalisty.
Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny(a), potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Zadzwoń lub napisz wiadomość.
116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
Czynny 7 dni w tygodniu
od 14:00 do 22:00
telefon bezpłatny
strona www <==
Telefon dostępny jest dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, udziela pomocy osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu oraz bliskim osób w kryzysie.
800 121212
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Czynny 7 dni w tygodniu
24 godziny na dobę
telefon bezpłatny
dostępny czat
strona www <==
Można porozmawiać o dowolnych sprawach i problemach, np. o przemocy, problemach emocjonalnych, relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Możesz pozostać całkowicie anonimowy.
Czat nie wymaga logowania, nie trzeba instalować żadnej aplikacji.
Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.
800 108 108
Wsparcie dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie)
od poniedziałku do piątku
od 14:00 do 20:00
telefon bezpłatny
kontakt przez e-mail
strona www <==
Telefon prowadzi Fundacja „Nagle Sami”.
Linia adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie czy zasięgnąć porady. Dyżury w Telefonie Wsparcia pełnią psychologowie i przeszkoleni studenci ostatnich lat psychologii.
We wszelkich sprawach: wsparcia, terarapii, administarcyjnych, szkoleń można pisać na mail: info@naglesami.org.pl
800 111 123
Tumbo Pomaga pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie
od poniedziałku do piątku
od 12:00 do 18:00
telefon bezpłatny
e-mail przez stronę
materiały edukacyjne
strona www <==
Program „Tumbo Pomaga” powstał, by pomóc dzieciom i młodzieży w żałobie oraz ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy towarzyszą im w tych trudnych chwilach.
„Tumbo Pomaga” jest efektem długoletniej pracy Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej.
Jeśli wolisz napisać, na Twój mail czekają specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, psycholodzy, osoby duchowne, pracownicy socjalni. Odpowiemy w ciągu 48 godzin.
22 484 88 01
Antydepresyjny telefon zaufania
od poniedziałku do piątku
od 15:00 do 20:00
płatne wg stawek operatora
kontakt przez e-mail
dyżur psychologa
dyżur psychiatry
dyżur seksuologa
strona www <==
—
foto: PSP Brzesko – zdjęcie nadesłane
polsatnews.pl / PAP / IB
Galeria zdjęć