ADV
Kultura

Spotkania autorskie z Renatą Piątkowską w brzeskiej bibliotece

Renata Piątkowska, jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek dla dzieci i młodzieży 2 marca była gościem brzeskiej biblioteki.

Galeria zdjęć <==

Pisarka ma w swoim dorobku wiele publikacji oraz nagród. Jak sama mówi napisała już 50 książek i nie ma zamiaru na tylu poprzestać. Warto wspomnieć o pozycjach takich jak: „Która to Malala?”, „Hebanowe serce”, „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Twardy orzech do zgryzienia”, „To się nie mieści w głowie”. Jest laureatką wielu nagród, m. in.: II nagroda w konkursie literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”; I nagroda w konkursie Przecinek i Kropka organizowanym przez EMPiK (za książkę „Wszystkie moje mamy”), wyróżnienie w konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Wieloryb”. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho – Radziwiłłowicz – Dama Orderu Uśmiechu. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI.

Renata Piątkowska nie pierwszy raz gościła w brzeskiej bibliotece, za każdym razem jej wizyty są ciekawe, interesujące i pełne emocji i tak było również tym razem. Tematem spotkania była książka „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”, uczestniczyły w nim dzieci kl. II z PSP nr 1 w Brzesku.

Pisarka krok po kroku wprowadzała słuchaczy do poznania rezolutnych chłopców Julka i Mikołaja – dwóch samozwańczych detektywów z niewielkiego biura o chwytliwej nazwie Dziurka od klucza. Sprytni detektywi nie boją się podjąć żadnej nawet najbardziej nietypowej sprawy, która pojawia się w ich sąsiedztwie.

Panie przygotowały detektywistyczny test dla naszych słuchaczy. Jak ubrana była p. Malwina która nagle zniknęła na chwilkę podczas spotkania?. Dzieci w ten sposób mogły sprawdzić się jako detektywi, było wiele faktów i śmiesznych sytuacji.

Wszyscy z zachwytem słuchali wspaniałej lektorskiej opowieści pt, „Pierścionek” w wykonaniu p. Malwiny Kożurno, podczas którego rozszyfrowywali zaginięcie pierścionka.

PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button