Startują zgłoszenia do 18. Małopolskiego Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem” – dołącz do muzycznej przygody!
Muzyka, pasja i niezwykłe spotkania – oto, co czeka uczestników 18. Małopolskiego Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”! To wyjątkowe wydarzenie, które łączy ludzi niezależnie od ich sprawności, ponownie otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy kochają muzykę. Do 31 marca można przesyłać zgłoszenia w trzech kategoriach: integracyjny duet muzyczny, zespół oraz kabaret. Festiwal odbędzie się w dniach 28-30 maja, a w Jury zasiądą znane i cenione gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz teatralnej!
Pomysłodawca festiwalu, Jerzy Turek, kierował się jedną, prostą, ale potężną ideą: „Sztuka powinna łączyć, a nie dzielić. Muzyka to język, który rozumie każdy, niezależnie od granic czy ograniczeń”. Ta myśl to fundament festiwalu, który od lat daje uczestnikom nie tylko przestrzeń do wyrażania siebie, ale także możliwość stworzenia wyjątkowych relacji opartych na muzyce.
Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie nadesłanych nagrań wideo. Następnie uczestnicy zostaną dobrani w tzw. integracyjne duety muzyczne – osoba z niepełnosprawnością i jej zdrowy rówieśnik. Przez dwa dni będą wspólnie pracować nad utworem, który zaprezentują na przesłuchaniach konkursowych. Oprócz duetów, na scenie wystąpią także zespoły oraz kabarety.
Każdego roku festiwalowe Jury zasila plejada gwiazd polskiej estrady – w poprzednich edycjach uczestników oceniali m.in. Marek Piekarczyk, Alicja Węgorzewska, Artur Barciś, Ania Rusowicz, Zbigniew Wodecki czy Halinka Mlynkowa. A kto w tym roku? To Organizatorzy zdradzą niebawem.
Marek Piekarczyk, wieloletni przyjaciel festiwalu, mówi o nim tak: „Ja chcę, żeby ludzie mieli ciarki i łzy w oczach – łzy wzruszenia. To jest najcenniejsze, co możemy mieć w obecnych czasach, które stały się zimne i wyrachowane. Wielkość człowieka polega na tym, że potrafi się schylić do najmniejszego, słabszego. Na tym festiwalu okazuje się, że osoby z tak zwaną niepełnosprawnością mogą nauczyć wiele tych, którzy są pełnosprawni – wrażliwości, wytrwałości, odwagi wyjścia na scenę. I to jest piękne. My, jakże często zamykamy się w swojej skorupie i tworzymy dystans wokół siebie. Zupełnie niepotrzebnie, nie tędy droga. Musimy otworzyć się na drugiego człowieka, niezależnie od tego jaki jest. I ten festiwal uczy nas właśnie tego. Wbrew pozorom to nie muzyka jest tu najważniejsza. Piękne dźwięki dają nam wzruszenie, ale przede wszystkim są spoiwem wzajemnych relacji.”.
Jeśli kochasz śpiewać, grasz na instrumencie lub tworzysz kabaretowe widowiska – ten festiwal jest właśnie dla Ciebie! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dołączyć próbkę swoich umiejętności wokalnych lub artystycznych. To szansa na udział w niezapomnianej przygodzie, gdzie muzyka integruje, emocje sięgają zenitu, a scena otwiera się na prawdziwe talenty.
Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca – nie zwlekaj, czekamy właśnie na Ciebie!
Organizator: Stowarzyszenie „Kropla Dobroci”
Współpraca: SOSW Bochnia
Partner Główny: Województwo Małopolska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Festiwal odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.
Festiwalowi od wielu lat patronuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
—
IB