ADV
KulturaPowiat BocheńskiWiadomości

To była niezapomniana inauguracja Festiwalu Piosenki / zdjęcia

To było najlepsze otwarcie spośród wszystkich festiwalowych edycji – takie słowa można usłyszeć od uczestników i publiczności 17. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który rozpoczął się wczoraj w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni. Na scenie mogliśmy podziwiać Justynę Steczkowską, Alicję Węgorzewską, Marka Piekarczyka oraz Piotra Pogona i Łukasza Żelechowskiego.

Wieczór rozpoczęła niezwykła opowieść o przyjaźni, pasji a przede wszystkim przełamywaniu barier – to wszystko za sprawą Piotra Pogona i Łukasza Żelechowskiego. Rozmowę przeprowadził dziennikarz Marcin Gazda.

Piotr to człowiek, który od ponad czterdziestu lat zmaga się z chorobą nowotworową, przeszedł resekcję płuca i wciąż jest pod opieką onkologów. Mimo tego stanął na szczycie Kilimandżaro, Elbrusu, Aconcagui i Denali.

Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć, kilka anegdot związanych z Bochnią, m.in. jego pierwszej podróży rowerem po usunięciu płuca, która odbyła się z Krakowa do Solnego Miasta, gdzie mieszkał jego brat.

Łukasz natomiast to niewidomy od urodzenia pasjonat muzyki i gór, który zdobył z Piotrem 3 ze wspomnianych wcześniej szczytów.  O talencie muzycznym Łukasza można było usłyszeć w 2006 roku, kiedy został laureatem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Zaśpiewał wówczas w duecie z Justyną Steczkowską. Po 18 latach ich drogi znowu się spotkały i ponownie wspólnie zaśpiewali.

To nie koniec muzycznych niespodzianek, które mogliśmy usłyszeć tego wieczoru.

Marzyłam aby zaśpiewać z Markiem tą piosenkę – powiedziała ze sceny Alicja Węgorzewska, a piękne wykonanie Caruso, tylko upewniło wszystkich, że Alicja Węgorzewska i Marek Piekarczyk to duet idealny.

Wydarzenie zakończył recital Justyny Steczkowskiej. Artystka porwała nie tylko publiczność, ale i samego włodarza powiatu.

Patronat Honorowy: Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Współpraca: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współfinansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Złoty Sponsor: Dandav.

Sponsor Generalny: Powiat Bocheński.

Sponsor Wiodący: F.H.U. Dariusz Brzegowy

Sponsor wspierający: KATMANDU Meble.

Sponsor: Miasto Bochnia, MPL Services, Galeria Rondo, Air Tech Bud, Regis Food Technology, IGLOO, Farmer – Łukasz Kłósek, Hotel SUTORIS, Społem PSS, KOMPUTERIA, Planeta Kawy, Hotel Zalesie, Art Sklep – Bogdan Burski, MDK, MOSiR, BZUK, CamLew Studio, Hotel Panorama, Kopalnia Soli, Foto Atelier Famielec, Gospoda nad Rabą, Studio Akces, Wydawnictwo REGIS, EKOMBUD, Usługi Biurowe Marzena Kołodziej, WEMIK TRANS GROUP SP. z o.o.

Fot. Wojciech Salamon, Mirosław Mroczek

blank

Podobne artykuły

Back to top button