SportWiadomości
Trending

Zawodnicy z Powiatu Brzeskiego na Tour De Pologne Amatorów 2024 w Karpaczu / zdjęcia

Za nami jubileuszowa, 15. edycja ORLEN Tour de Pologne Amatorów. W niedzielę, 11 sierpnia 2024 r. pasjonaci kolarstwa pokonali wymagającą, prawie 84-kilometrową trasę w okolicach Karpacza. W ten sposób uczcili pamięć legendarnego Ryszarda Szurkowskiego, który jest patronem wyścigu. Do rywalizacji stanęło prawie 2 200 zawodników – najwięcej ze wszystkich dotychczasowych edycji.

Wśród zawodników, którzy wystartowali w niedzielę 11 sierpnia 2024 r. w wyścigu kolarskim, znalazło się dwóch mieszkańców Gminy Borzęcin, a także troje mieszkańców Gminy Brzesko.

Klasyfikacja końcowa

KĄDZIOŁKA Michał z Jadownik (kategoria M45) w swojej kategorii wiekowej zajął 6 miejsce, a w klasyfikacji ogólnej niezwykle wysokie 69 miejsce.

GAWENDA Józef z Brzeska (kategoria M70), który w swojej kategorii wiekowej zajął 14 miejsce.

PIECHOWICZ Dorota z Brzeska (kategoria K40) – w swojej kategorii wiekowej zajęła 27 miejsce.

ŚWIENCICKI Arkadiusz z Borzęcina (kategoria M45) w swojej kategorii wiekowej zajął 193 miejsce.

ŚWIENCICKI Eliasz z Borzęcina  (kategoria M10) reprezentujący Zespół Szkół Technicznych i Branżowych Zielonka Brzesko zajął w Karpaczu 30 miejsce w  swojej kategorii wiekowej.

Słońce, rowery i wielka kolarska rodzina – tak w skrócie można opisać niedzielny ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Frekwencja wyścigu nie tylko dopisała, ale i pokonała nowe granice. Na linii startu pod Hotelem Gołębiewski w Karpaczu stanęła rekordowa liczba 2 200 pasjonatów kolarstwa.

To aż o 1500 więcej niż podczas inauguracyjnej edycji w 2010 roku w Nowym Targu, która przecież była ogromnym sukcesem.

– Święto Polskiego Kolarstwa zaczyna się na Tour De Pologne Karpacz! To miejsce w którym znów spotkało się ponad 2 tysiące wspaniałych sportowców.

Tym razem z synem mieliśmy jeden cel: jedziemy dla mojej Mamy! Mimo kontuzji udało się ukończyć Tour z dobrym wynikiem.

W poniedziałek wspaniały dzień – z Wrocławia ruszają zawodowcy z najlepszym teamem z Polski z Rafałem Majką i Stasiem Aniołkowskim. W w tym roku jedzie największa gwiazda światowego kolarstwa Jonas Vingegard dwukrotny mistrz Tour De France – podsumowuje start Arkadiusz Świencicki.

Karpacz – miejsce startu i mety ORLEN Tour de Pologne Amatorów, było nieprzypadkowe. To właśnie tu zaplanowano linię mety dwóch pierwszych etapów 81. Tour de Pologne UCI World, który rozpocznie się już poniedziałek, 12 sierpnia pod Halą Stulecia we Wrocławiu.

Kolarze i kolarki rywalizowali dzisiaj na trasie o długości 83,7 km. Spod Hotelu Gołębiewski w Karpaczu udali się w stronę Ścięgny i Kostrzyc. Po przekroczeniu tego punktu zawodnicy musieli trzykrotnie przejechać pętlę o długości 19,7 kilometrów. Jadąc nią kolarze pokonali m.in. Gruszków, Strużnicę, Krogulec czy Bukowiec.

Oprócz świetnej zabawy i rywalizacji, kolarze na trasie mogli jeszcze spotkać znajome twarze. W peletonie jechali m.in. były mistrz UFC w wadze półciężkiej Jan Błachowicz czy popularny aktor Piotr Zelt.

Wśród kobiet, najlepszą okazała się Kamila Wójcikiewicz. To już jej drugi triumf w ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Wcześniej udało się jej wygrać wyścig w 2021 roku, gdy ten odbywał się w Arłamowie.

Natomiast wśród mężczyzn triumfował 18-letni Patryk Goszczurny.

Dla Wójcikiewicz i Goszczurnego, czyli najlepszej kobiety i najlepszego mężczyzny podczas ORLEN Tour de Pologne Amatorów, Decathlon, partner sportowy Tour de Pologne, przygotował wyjątkowe nagrody – rowery szosowe Van Rysel RCR RIVAL AXS. W ich ręce powędrowały także pobyty we włoskim kurorcie Madonna di Campiglio.

Natomiast najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali również nagrody rzeczowe, m.in. okulary kolarskie EKOI, zestawy suplementów od FITNESS AUTHORITY, koszulki kolarskie marki QUEST dla liderów, a także zestawy gadżetów od sponsora tytularnego wyścigu ORLEN.

Rywalizację w Karpaczu obserwowała też żona Ryszarda Szurkowskiego – Iwona. Na mecie nie kryła zadowolenia ze współpracy.